Haber

Bahçeli’nin Muhabirle Yayınladığı Röportajı MHP’den ‘Ajan’ Açıklandı

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli işine bakdiye azarladı, MHP’nin isimleri’ ajan provokatörVOA Türk muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu’nun Bahçeli ile 2015 yılında yaptığı röportaj yayınlandı.

MHP’nin meclis küme toplantısının ardından kulislere mikrofon verilen Bahçeli, öldürülen İdeal Ocaklar Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’le ilgili bir soru yöneltilen Yazıcıoğlu’na, “İşine bak, hadi işine bak” yanıtını verdi.

Bahçeli’nin sözlerinin ardından Meclis Başkanı Fikret Hayali, gazeteci Yazıcıoğlu’nu oradan uzaklaştırdı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir de Yazıcıoğlu’nun “ajan provokatör gibi davrandığını” ve “bunun gazetecilik olmadığını” iddia etti.

Olayın ardından ortaya çıkan bir röportaj yeniden gündem oldu. Bahçeli’nin Yazıcıoğlu’na 8 Mayıs 2015’te verdiği röportajda, mevcut ortağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle hedef aldığı görülüyor.

Bahçeli röportajda Erdoğan’a şunları söyledi: Bundan sonra AKP’de milliyetçi oyların olacağını düşünmüyorum. Milli Görüş’ten gömlekler değişti, demokrat muhafazakarlaştı. Şimdi yozlaşmış bir muhafazakarlığı savunuyor.” o kullanır.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Erdoğan’ın tarafsız olduğu kararını da eleştiren Bahçeli, şöyle devam ediyor: YSK, Erdoğan’ın çanına girdi, sadece soluyor. Hepsinin hesabı gelecekte sorulacak.

haber-guzelbahce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu