Haber

Cihat Yaycı’dan NATO uyarısı: Dokuz yıl önce başlayan tiyatronun şimdiki perdesi

Müstafi Tuğamiral Cihat Yaycı, TV100’deki köşe yazısında, kamuoyunda kabul gören “Türkiye NATO’dan çıkarılamaz, çünkü Türkiye’nin veto hakkı var, veto edecek” iddiasını değerlendirdi.

Derinlemesine yürütülen kirli plana karşı adım adım “NATO’dan ayrılmamız gerektiğini söyleyen herkesin NATO veya ABD karşıtı olduğunu düşünmeyin.”Kronolojik olarak şu ifadeleri kullanan Yaycı’nın çok kısa belge ve bilgiler içeren yazısının bir kısmı şöyle;

Son birkaç yıldır Türkiye’nin NATO’dan çıkarılması senaryosunun Türkiye’yi parçalamak ve Sevr’de ortaya konulan haritayı hayata geçirmek için oynanmaya başladığını anlatmaya çalışıyorum. Bunu ilk söylediğimizde saçma bulan, “Türkiye NATO’dan çıkarılamaz, çünkü Türkiye’nin veto hakkı var, veto edecek” diyenler çoktu.

Ancak ben bu görüşleri @turkdegs’in (MAVI VATAN Denizcilik ve Küresel Strateji Merkezi, halk arasında TÜRKDEGS olarak bilinen) yüzlerce değerli üyesinin bilgi ve belgelerini inceleyerek oluşturdum.

Bu yazıda size bu senaryonun nasıl hayata geçirildiğini kronolojik olarak çok kısa belgeler ve bilgilerle anlatacağım. Bu sayede tarihe bir not yazmış olacağız.

Batı dünyasında Türkiye’nin NATO’dan çıkarılması, Türkiye’nin NATO’da yeri olmadığı, Türkiye’nin davranışlarının NATO dokusuyla bağdaşmadığı söylemleri artık iyice arttı.

Bu telaffuzları Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine karşı koyduğu kurallardan veya Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerden kaynaklandığını düşünmeyin. Yaklaşık dokuz yıl önce oynanmaya başlayan bir tiyatronun şu anki sahnesi burası.SON ÖRNEK AMERİKAN EMEKLİ ARAMIRAL JAMES STAVRIDIS

21 Ocak 2023’te, NATO’nun Müttefik Avrupa ve ABD Avrupa Kuvvetleri eski Komutanı, şu anda küresel yatırım şirketi Carlyle Group’un Küresel İşler Lider Yardımcısı ve Rockefeller Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı emekli Yunan-Amerikan Amiral James Stavridis, şunları söyledi: Erdoğan, NATO ‘Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında tercih yapmamalıyız’ diyerek Türkiye’nin NATO’dan çıkarılabileceğini ima etti.

Bütün bu haberler, yazılar, telaffuzlar ve kitaplardan sonra Türkiye’nin önemli bir biçimde NATO’dan çıkarılma senaryosuyla karşı karşıya olduğunu görmemek mümkün değil.

“Türkiye NATO’dan çıkarılamaz, çünkü Türkiye’nin veto hakkı var, veto edecek” diyenler maalesef duruma gerçekçi yaklaşmıyorlar.

Nasıl kaldırılır? Kaldırılırsa ne olur? Daha sonra açıklayalım.

TÜRKİYE’YE ÜÇLÜ KALKAN

Ama sonunda söyleyeceğimiz sözü söyleyelim; “Türkiye’nin NATO üyeliği Türkiye demektir; NATO’ya, ABD’ye ve Rusya’ya karşı korur.

O yüzden NATO’dan çıkalım diyen her kişiyi NATO’nun ya da ABD’nin karşıtı sanmayın…

Allah Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk Milletini ilelebet korusun!

 

KAYNAK: TV100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu