Haber

Hamas ‘ana hatlarıyla’ kabul etti: ‘3 günlük ateşkes karşılığında 50 rehine serbest bırakılmalı’

Katarlı arabulucuların Hamas ile İsrail arasında 3 günlük ateşkes karşılığında 50 sivil rehinenin serbest bırakılması konusunda anlaşmaya varmaya çalıştığı açıklandı.

Devam eden müzakerelere ilişkin bilgi sahibi bir yetkili, Reuters haber ajansına, ABD’nin koordinasyonunda masada bulunan anlaşmanın, İsrail’in bazı Filistinli kadın ve çocukları İsrail hapishanelerinden serbest bırakmasını ve abluka altındaki Gazze’ye insani yardımın artırılmasını içerdiğini söyledi. saldırı.

‘HAMAS ANLAŞMAYI GENEL SINIRLARI İLE KABUL ETTİ’

Yetkilinin paylaştığı bilgiye göre Hamas anlaşma teklifini genel hatlarıyla kabul etti. Anlaşmayı henüz kabul etmeyen İsrail, detayları görüşmeye devam ediyor. Böyle bir anlaşma olması durumunda Hamas’ın Gazze’de tutulan ve yaşayan sivil rehinelerin isimlerini içeren bir liste vermesi gerekecek. Tüm rehinelerin serbest bırakılması konusunda şu anda müzakere yapılmıyor.

Öte yandan bu anlaşmanın uygulanması halinde İsrail’in hapishanelerden kaç kadın ve çocuğu serbest bırakacağı henüz belli değil. İsrail’e göre Gazze’de Hamas ve diğer Filistinli gruplar tarafından 239 kişi rehin tutuluyor. (DIŞ HABER)

haberposof.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu