Haber

İran’da 22. Uluslararası Ev Aletleri Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı

İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen 22. Uluslararası Ev Aletleri Fuarı (HAMEX 2022) başladı.

Başkentteki Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılışını İran Sanayi, Ticaret ve Maden Bakanı İstek Fatimi Emin’in yaptığı fuara yerli 456, yabancı 60 firma katılıyor.

Dört gün süren fuarda elektrikli ev aletleri ve mutfak eşyaları ile beyaz eşya sektöründe kullanılan yan ürünler ve hammaddeler sergileniyor.

Fuara Türkiye’den katılan Kahramanmaraş merkezli bir firmanın İran Satış Müdürü Ferhad Rızapur, tencere, tava, çaydanlık gibi boyasız mutfak gereçleri ile bunların kulp ve aksesuarlarını ürettiklerini söyledi.

İran’daki tüketicilerin Türk mallarını tercih ettiğini belirten Rızapur, “Bütün meslektaşlarımı ve fabrika sahiplerini buraya davet ediyorum. İran’a gelsinler burada fuarlar var, güzel bir pazar var. Türkiye’de Türk malı birinci kalite olarak bilinir ve sevilir. İran.” sözlerini kullandı.

Türk firmalarına beyaz eşyada kullanılan yonga setli elektronik kartlar üreten Tebriz merkezli bir şirketin yöneticisi olan Arış Efrayış, dil ve kültürel yakınlıkları nedeniyle Türkiye ile rahat çalışabileceklerini ve başarıya ulaşabileceklerini kaydetti.

Efrayış, gelecekte daha fazla Türk firmasıyla çalışmak istediklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu