Haber

Kocaeli’den meslek lisesi öğrencilerine destek

KOCAELİ (İGFA)- Çalışmalarıyla birçok kültürel ve sosyal projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ülkemizin geleceği olan çocukları ve gençleri için eğitim kurumlarına desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir, Derince Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Örtülü Topraksız Tarım Lisesi’ne sera heyeti ve birçok doğal eserin üretileceği üretim atölyesinin yapımı için malzeme temeli sağladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık okuldaki sera ve üretim atölyelerini ziyaret ederek yetkililerden proje hakkında bilgi aldı.

İNCELENEN ÜRETİM ATÖLYELERİ

Genel Sekreter Yardımcısı Aydınlık, Derince Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek Elektrik-Elektronik Deney Setleri Üretim Atölyesi ve Kimyasal İşler Üretim Atölyesi’nde incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin ekipmanlarıyla inşa edilen Kimya İşleri İmalat Atölyesi’ni detaylı olarak inceleyen Aydınlık, okul müdürü Selman Utkan ve atölye sorumlusu öğretmenlerden yapılacak çalışma hakkında bilgi aldı. “Tıbbi ve Aromatik Bitki Islah Projesi” (TABİP) kapsamında inşa edilen Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Damıtma Tesisinden elde edilen malzemelerle bu okulun Kimya Eserleri Üretim Atölyesi’nde öğrenciler tarafından çeşitli eserler üretilecek, Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği değerli projelerden biri.

750 M2 SERA DANIŞMANLIĞI

Eğitime ve eğitimciye desteğini her zaman artıran Büyükşehir Belediyesi, Ziraat Eğitimi bölümü açma başvurusu kabul edilen Derince Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bu alanda değerli bir zemin sağladı. Destekler çerçevesinde Örtülü Topraksız Tarım konusunda Ar-Ge çalışmalarının yapılabileceği seranın şurası 750 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirildi. Modern ve son teknolojiye sahip serada ayrıca sulama sistemi ve diğer ekipmanlar da bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu