Haber

Okuldan hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı

İZMİR’in Buca ilçesindeki bir liseden dizüstü bilgisayardan paltoya, sırt çantasından el kremine kadar her şeyi çalan Rıdvan A. (45), kaldığı otelde yakalandı. Mobese ve okulun güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, zanlının giydiği montu da çaldığı montla değiştirdiği belirlendi.

2 kişi, 2 dizüstü bilgisayar, 3 USB bellek, okul personeline ait bir önlük, el kremi, losyon, dezenfektan, hoparlör, sırt çantası ve makas gibi çok sayıda eşya ve malzemeyi çaldı. Hırsızlığın sabah saatlerinde fark edilmesi üzerine durum polise bildirildi.

ÜZERİNDE HIRLIK YAPILAN CEKETİ ÜZERİNDE OLAN İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Şube Amirliği ekipleri, okula gelerek incelemede bulundu ve delil aradı. Güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyen polis ekipleri, zanlının okuldan çıktıktan sonra taksiye binerek Konak ilçesi Gazi Caddesi üzerindeki bir otele gittiğini belirledi. Dün otele giden ekipler, kimliği belirlenen zanlının Rıdvan A. (45) olduğunu belirleyerek, çalınan eşyalarla birlikte yakaladı. Zanlının hırsızlık anı ve okuldan çıkarken çaldığı montla üstünü değiştirmesi de güvenlik kameralarına yansıdı.

Zanlının emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu