Ekonomi

Piper Sandler Soleno Therapeutics için 93 dolarlık hedef belirledi

Pazartesi günü, Soleno Therapeutics Inc.’den Piper Sandler (NASDAQ:SLNO) şirketin hisselerine 93,00 dolarlık bir fiyat hedefleyerek Aşırı Ağırlık notu verdi. Biyofarmasötik şirketi, Prader-Willi Sendromu’nun (PWS) tedavisinde ilaç adayı DCCR’nin olumlu Faz 3 verilerine atfedilen artışla, geçtiğimiz yıl hisselerinde %1.500’ün üzerinde artış gördü.

Şirket, 2024 ortasına kadar Yeni İlaç Başvurusuna (NDA) sunulması beklenen DCCR’nin potansiyeline olan güvenini dile getirdi. İyimserlik, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 9.000 kişiyi etkileyen nadir bir genetik bozukluk olan PWS’nin karşılanmamış değerli tıbbi ihtiyaçlarına dayanmaktadır. Piper Sandler analistleri, sunulan güçlü veriler nedeniyle DCCR’nin onaylanma başarısının yüksek olduğuna inanıyor.

Piper Sandler’ın raporu, DCCR’ye yönelik pazar fırsatını, başka bir yetim hastalık olan Friedreich ataksisi (FA) tedavisi için Reata Pharmaceuticals’ın omaveloksolonuyla karşılaştırdı. Omaveloxolone’un onaylanması, 7,3 milyar dolarlık bir satın alma ile sonuçlandı ve bu, kritik ihtiyaçlara sahip niş pazarlarda başarılı tedaviler için potansiyel mali ödülleri ortaya koydu.

Piper Sandler’in Soleno Therapeutics’e yönelik yükseliş eğilimi, DCCR’nin PWS pazarına önemli ölçüde nüfuz edeceği inancına dayanıyor. Firmanın analizi, Soleno Therapeutics’in mevcut değerlemesinin büyüme beklentilerini tam olarak yansıtmadığını, özellikle de ilacın onay alması halinde şirketin hisselerini cazip bir yatırım fırsatı haline getireceğini öne sürüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

koycegizajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu