Haber

Ruhsat için karakola gitti, dünyası yıkıldı! 2. el araç alan gencin 7 yıldır huzuru bir türlü çıkamıyor.

Ankara’da yaşayan Mücahit Eren Uslu, 7 yıl önce araç aldı ancak aldığına pişman oldu ya da almadı. Çünkü kendisine arabayı satan kişi önceki sahibini dolandırmıştır. Bu nedenle devraldığı aracı satamaz.

Aracı satan dolandırıcı çıktı, aldığı araba yıllarca elinde kaldı. Ankara’da yaşayan Mücahit Eren Uslu, 2016 yılında otomobil aldı ancak satamıyor. Uslu, aracı satın aldıktan sonra ruhsat almak için polise gitti ancak karakola gittiğinde Uslu hayatının şokunu yaşadı. Araçta ‘satılık değil’ ibaresi vardı. Sebep ise, aracı Uslu’ya satan kişinin aracı satın aldığı kişiye ödeme yapmamasıydı. Soruşturma, iddianame derken 7 yıl geçti. Zanlılar yakalanıp hatalarını kabul etmelerine rağmen araçla ilgili ‘satılık değil’ kararı kaldırılamadı.

Uslu, “Türkiye Cumhuriyeti notere güvenerek aldığım aracımı satamıyorum. Araçta içim rahat değil ve binmek de istemiyorum. İlk sahibiyim” dedi. araç ilana aracı koyuyor, dolandırıcı da ona sahte makbuz gösteriyor.Araç bedelini almadan kendi görüşüne göre aracı teslim ediyor.’ dedi.

Show Haber’in haberine göre avukat Cansu Çağlar, “Dosyanın 3 savcısı değişti. Dosya şimdi yılan hikayesine döndü açıkçası. 7 yıldır aracını satamıyor. Şaşırdık.” Bu dava 7 yıldır devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu